Zlatá jízda Ondřeje Labíka

V únoru se v Hrádku nad Nisou konal zimní severočeský oblastní přebor dorostu, kterého se mimo jiné zúčastnili i hráči našeho klubu. Celými přebory suverénně prošel Ondřej Labík, který ztratil pouhých 6 gamů za turnaj a nominoval se tak na halové mistrovství České republiky v kategorii dorostu.

Letošní zimní oblastní přebor dorostenců hostil severočeský Hrádek nad Nisou. Do hrádecké pevné haly s dvěma betonovými kurty se sjelo více než 17 dorostenců aby bojovali o titul severočeského přeborníka a nominovali se tak na halové mistrovství České republiky.  První kolo nenaskytlo žádné překvapení, ovšem ve čtvrtfinále začaly tvrdé boje. Hned v prvním čtvrtfinálovém zápase potrápil v napínavém prvním setu Jakub Sláma nasazenou jedničku Marka Naisara, ovšem jednička turnaje vyhrála koncovku prvního setu a v druhém  si se soupeřem už jen takříkajíc hrála. Naisar vyhrál 7:5 a 6:1. Zajímavé bylo i další derby dvou hráčů ze Severočeské tenisové, utkání mezi Adamem Hrubým a Ondřejem Plíškem. Po vyrovnané bitvě zvítězil Ondřej Plíšek 7:5 a 6:2. Do semifinále se bez větších problémů dostal Jiří Srna,který porazil Honzu Vrbu 6:2,6:2 a také Ondřej Labík, který zatím ztratil pouhý game. Semifinále naskytlo v prvním setu vyrovnaný zápas mezi Markem Naisarem a Jiřím Srnou a nekompromisní jízdu Ondřeje Labíka. Naisar otáčel první set ze stavu 2:4 a vyhrál ho poměrem 6:4. Ve druhém Srnu nekompromisně vyprovodil z kurtu výsledkem 6:0. Zápas Ondřeje Labíka s Ondřejem Plíškem byl rychlý. Liberecký odchovanec za zápas s Plíškem ztratil pouhé 3 hry a dostal se tak do finále.  Finále Ondřej Labík ovládl. Nad Markem Naisarem zvítězil poměrem 6:1,6:1 a dovršil tak svoji zlatou jízdu turnajem.

Čtyřhru jednoznačně ovládly nejvýše nasazené páry. Jejich finálový souboj byl až do konce zápasu dramatický.  První sadu ovládla dvojice Hrubý-Naisar poměrem 6:4. Druhá sada patřila Srnovi s Labíkem. V supertiebreaku měla každá dvojice několik matchballů avšak poslední bod se podařilo získat dvojici Labík-Srna, kteří zvítězili 4:6,6:2 a 14:12 a stali se tak severočeskými přeborníky ve čtyřhře.